Codimama Logo
Aranżacja wnętrz

projekt koncepcyjny mieszkania w katowicach

 Prawie 52 metry tego mieszkania ułożone w literę L było sporym wyzwaniem.

 Bardzo nietypowe rozmieszczenie jak na tak mały metraż zmotywowało mnie, aby układ mieszkania, który wydaje się być początkowo minusem, zamienić na jego największy atut. 

Na szczęście, klienci byli otwarci na rozwiązania nietypowe, i nie tylko pod względem kolorystyki mieszkania, ale także oryginalnych funkcji niektórych przedmiotów . 

  8 Już na samym wejściu do mieszkania będziemy zaskoczeni: stary hak budowlany jako wieszak na torebkę oraz kościelna kropielnica jako szafka na klucze.         7   Kolor żółty miodowy na podłodze to posadzka epoksydowa, gdzie w przewrotny sposób wskazuje funkcję  komunikacyjną, a zaczyna się już od szafy w przedpokoju.       a 11 Funkcję przechowywania zaprojektowano wszędzie, gdzie było to możliwe, a wysuwany stół na wypadek gości to idealne rozwiązanie, niezajmujące przestrzeni na co dzień.   12   Lustrzana szafa umiejscowiona na ścianie poszerza optycznie przestrzeń całego salonu, a siedzisko: „spocznij & ubierz buta” stanowi jej bardzo praktyczny element.   9   Jeansowa kanapa i europaleta na kółkach w formie stolika dopełniają tej kompozycji z domieszką poczucia humoru.   35   żółta „trasa” kończy się na drzwiach w sypialni, ale po drodze mija ścianę łazienkową  i wkomponowane w nią drzwi, wszystko w drewnie venge, które bardzo dobrze komponuje się z żółtym miodowym.     20   Łazienka i na ścianie „Banany” Andy Warhol.     15         W sypialni panuje klimat nowoczesnego vintage : lustro w starej, pięknie rzeźbionej ramie i marmurowa szafka na kołach wprowadzają nieco artyzmu w to pomieszczenie zaprojektowane i zabudowane stricte pod wymiar.   24       22   Na wysokości sufitu zaprojektowano przestrzeń do przechowywania : żółte szafki na całej długości ściany, czarne szafki nad regałem na książki oraz czarne szafki nad szafą z ubraniami.   26   Inwestorami projektu jest młode małżeństwo, które owszem planuje potomstwo, ale jeszcze nie teraz. Dlatego pokój po lewo od łazienki został przemyślany tak, aby na ten moment funkcjonował jako domowe biuro i pokój gościnny, ale w przyszłości w łatwy sposób mógł zostać zaadaptowany na pokój dziecięcy.   32 łóżko / biurko / regał to jakby jeden mebel z kilkoma funkcjami.   31     306.A.0.1-page-001                          
Codimama Paulina Szuta
ul. Kotsisa 1/4
51-638 Wrocław
Telefon: +48 503 027 190
E-mail: paulina@codimama.com
Facebook: Codimama